Tóth László és Papp Krisztina nyerte az országos bajnokságot 10000m-en

2012. 05. 02.

Mindkét mezőnyben az esélyesek könnyen szerezték a táv bajnoki címét. Dobogós szinten, az első két helyért folytatott versenyben, a nők futama hozott jobb eredményeket.

A berlini VB döntőse, Papp Krisztina/ 33:58,67 p., az utánpótlás korú Czebei Rékát/ 34:13,97 p. megelőzve állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Harmadik helyen Kácser Zita/ 37:08,47 p. ért célba.

„- Ez volt idén az első pályaversenyem. Úgy álltam rajthoz, hogy nyolc kilométerig Czebei Rékának segítek, majd egy két kilométert megfutok – foglalta össze az OB-val kapcsolatos elképzeléseket az UTE bajnoka. - Igazából nem voltam jól, zavart egy kis hasfájás, de így is sikerült megfutni, amit akartam és Réka is jól futott. Amit eltervezetem, a 85-ös tempó, még kicsivel jobban is sikerült. Edzőmmel, Csoma Ferenccel egy kontrollnak szántuk, annak egészen jó volt. Ezek után már az 5000 méter következik.

Gyorsítás, savas munka… Ezen a távon Június 9-én Isztambulban lesz egy fontos versenyem. Előtte, 3-án utcán is futok egy 5 kilométert. Addig pedig edzés, edzés és ellenőrző futások. Az alapozásom jól sikerült, optimista vagyok.”- mondta az eredményhirdetés után Papp Krisztina.

A férfiaknál az idén utcai versenyeken már több jó időeredményt elért Tóth László/ 30:51,17 perccel volt a legjobb Kovács Ádám/ 30:54,49 p előtt. A bronzérmet Józsa Gábor vehette át/31:10,42 p.

„- Azt beszéltük meg az edzőmmel, Benedek Zsolttal, hogy 6-8 km-ig a mezőnyben futok, az utolsó egy-két kilométeren beleerősítéssel - avatta be a masz.hu-t az elképzelésekbe a férfi bajnok. - Ez azért valamilyen szinten meghiúsult, mert az iram lassabb volt, mint amire számítottam. Ezért már öt kilométernél beleváltottam egyet, amivel a mezőny nagy részét sikerült is leszakítanom, egyedül Kovács Ádám tudott jönni velem.

Utána megbeszéltünk, hogy beállunk egy váltott vezetésre, 72 mp-es iramra, hogy ne közeledjenek a többiek. Pár körrel a vége előtt úgy döntöttem, hogy egy kicsit ez is gyors most nekem, mivel holnap, vasárnap lesz egy erős 10 km-es versenyem Lengyelországban – ezért annyira nem erőltettem ezeket a köröket. Kivártam az utolsó négyszázig és próbáltam egy látványos beleerősítéssel célba futni. Igazából számomra csak a győzelem volt a cél.

A tavalyi évem egy hosszú sérülés miatt nem a legjobban sikerült, ezért október végétől, egy fokozatosan erősödő alapozást kezdtünk. Két és fél hónapot otthon edzettem, Pécsen, egyre jobbakat, egyre többet, egyre gyorsabban.

Január elején Spanyolországban, a második héten összeszedtem egy térdsérülést – de ahol voltunk, Torevillában egy kiváló spanyol kézilabda csapat is van és annak orvosa hamar rendbe hozott, szerencsére a hosszú munka nem veszett el. Idénre még nem döntöttük el, hogy erre az alapra, amivel most rendelkezem – mit építsünk. A bajnokságokon szeretnék jól futni és persze olimpia, EB év van…”

A sok érdeklődőt – köztük régi bajnokokat, volt kiváló atlétákat – vonzó versenyen az utánpótlás bajnoki címeket Gregor László/ 31:28,61 p. és Czebei Réka/ 34:13,97 p. szerezte meg. Junior elsőként Tóth Áron/ 31:22,32 p. és Purgai Evelyn/ 38:42,36 p. állhatott fel a dobogó tetejére.

A hat bajnoki számon öt klub osztozott. A listát két első hellyel a Buda-Cash Békéscsaba vezeti, megelőzve az egy-egy első helyet szerzett Favorit AC, SZoESE, UTE és a VEDAC szakosztályát.

(Forrás: masz.hu)